Czy pies argentyński będzie dobry do obrony?
Psy

Czy Dog argentyński będzie dobry do obrony?

Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której musisz się bronić, możesz się zastanawiać, czy Dog argentyński będzie do tego dobry?

Prawda jest taka, że to zależy. Psy te są wspaniałym dodatkiem do każdego domu, ale są też zdolne do o wiele więcej. Dowiedz się więcej o tych psach i o tym, co sprawia, że są tak dobrym wyborem do obrony domu. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz się cieszył, że go kupiłeś!

Dog argentyński jest wybitnym psem myśliwskim. Jego głowa jest wyjątkowa, a jego ciało jest dobrze wyważone, co daje mu niesamowitą zwinność. Ma duży, mocny pysk, który z łatwością chwyta zdobycz. Został wyhodowany w Argentynie pod koniec lat dwudziestych XX wieku i jest powszechnie spotykany w Europie. Są bardzo atletyczne i mogą galopować przez kilometry, nie męcząc się przy tym. Ich potężne szczęki i silne, atletyczne ciała czynią z nich dobrych stróżów.

Cechy fizyczne doga argentyńskiego sprawiają, że jest on doskonałym wyborem do obrony domu. Psy te są zwinne, o standardowym wzroście od 24 do 27 centymetrów. Ważą od 80 do 100 funtów, a samce są zwykle nieco wyższe niż samice. Psy te są również średniej wielkości, osiągając wysokość 24 cm przy łopatce i 24 cm przy grzbiecie.

Równie ciekawe

Może Cię zainteresować:  Jaką karmę powinien jeść dog argentyński szczeniak