Czy Dog argentyński wymaga pozwolenia?

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z chinskipupil.pl

Zanim przywieziesz swojego zwierzaka do Argentyny, będziesz potrzebował świadectwa zdrowia i pozwolenia na przywóz.

Twoje zwierzę musi być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Powinieneś upewnić się, że uzyskasz to szczepienie co najmniej 21 dni przed przyjazdem. Koszt szczepienia to 25 USD. Ponadto, świadectwo zdrowia musi być przetłumaczone przez tłumacza publicznego. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Ambasadą Argentyny w swoim kraju.

Nie wszystkie kraje pozwolą Ci przywieźć doga argentyńskiego na wakacje. W rzeczywistości, niektóre zakazały ich, niezależnie od wagi. Ale od 2018 roku te ograniczenia nadal obowiązują. Niektóre miejsca zakazały posiadania wszystkich psów z wyjątkiem psów służbowych i zwierząt wsparcia emocjonalnego. Sprawdź u władz lokalnych, czy dana rasa jest dozwolona w Twoim kraju. Możesz również znaleźć informacje na temat paszportów dla psów w swoim stanie lub kraju.

Dog argentyński ma wyjątkową nazwę – Molosser. Jest to termin używany w kręgach dogo w odniesieniu do mastifów argentyńskich. Ta rasa psów nie jest biała, ale jest to rasa mieszana. Jest to duża, trudna do oswojenia rasa, ale wyselekcjonowana do współpracy z innymi dogami podczas polowań. Jest to również Dog stróżujący i nie toleruje obcych. W przeciwieństwie do wielu psów, przed przywiezieniem doga do Nowej Zelandii warto zasięgnąć informacji w MPI.

Równie ciekawe

Może Cię zainteresować:  Cechy charakterystyczne brązowego Doga argentyńskiego