Czym charakteryzuje się dog argentyński czarny

Dog argentyński jest psem polującym w stadzie. Mają wyostrzony węch, są wysportowane i towarzyskie. Co sprawia, że czarny pies argentyński jest wyjątkowy? Przyjrzyjmy się niektórym cechom tego psa. Rasa ta ma doskonały węch i jest bardzo inteligentna. W związku z tym jest doskonałym zwierzęciem domowym. I choć jest to świetny pies dla rodziny, świetnie nadaje się również do mieszkania.

 

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z centrumkarmy.pl

Dog argentyński jest psem polującym w stadzie

 

Dog argentyński to duża, potężna rasa. Ta rasa psów została pierwotnie wyhodowana do polowań, pilnowania stada i lojalności wobec rodziny. Obecnie jest to rasa wszechstronna, wykorzystywana do wielu celów, w tym do polowań w sforze, ochrony osobistej, jako pies stróżujący oraz do poszukiwań i ratownictwa. Choć pies ten jest często uważany za rasę niebezpieczną, krytycy twierdzą, że rzadko jest agresywny.

 

Jest atletyczny

 

Czarny dog argentyński to atletyczna rasa, która została wyhodowana specjalnie do polowań na grubą zwierzynę. Są one przeważnie czysto białe z jedną czarną plamą na głowie. Mają mocną budowę z długą szyją i grubym ogonem. Uszy mogą być przycięte lub zwisać naturalnie blisko głowy. Rasa ta charakteryzuje się wysokim poziomem energii i najlepiej nadaje się do dużych podwórek. Pies może być zmuszony do wielogodzinnego wysiłku fizycznego, dlatego należy się upewnić, że masz czas na jego odpowiednie szkolenie.

 

Ma silny zmysł węchu

 

Dog argentyński jest dużą, muskularną rasą. Mają silny zmysł węchu i są bardzo aktywne. To sprawia, że są idealnymi psami myśliwskimi na nierówny teren Argentyny. Dog argentyński jest doskonałym psem stróżującym w rodzinie, ale może być nieco agresywny, jeśli zostanie sprowokowany. Aby rozwinąć dobrą naturę tego psa, konieczna jest odpowiednia socjalizacja. Będzie on przyjazny dla innych gatunków i ludzi, jeśli jest odpowiednio socjalizowany.

Może Cię zainteresować:  Cechy charakterystyczne brązowego Doga argentyńskiego

 

Jest to pies towarzyski

 

Dog argentyński to duża rasa psów argentyńskich. Rasa ta, stworzona przez dr Antonio Nores Martineza w 1928 roku, jest hybrydą kilku innych ras. Jej pochodzenie genetyczne opiera się na pirenejczykach i wilczarzach irlandzkich, które zostały wyhodowane ze względu na ich zdolności myśliwskie. Inne psy argentyńskie to buldog i dogue de Bordeaux.

 

Jest podatny na głuchotę

 

Wśród wielu problemów zdrowotnych, które nękają rasę doga argentyńskiego, jednym z najczęstszych jest głuchota. Chociaż tylko u niewielkiego odsetka psów rasy występuje głuchota, nadal może ona stanowić problem. Ze względu na mieszanki z innymi rasami, dog argentyński jest podatny na utratę słuchu. Chociaż pies, u którego nie występują łaty, może mieć mniej problemów ze słuchem, nadal jest podatny na utratę słuchu.

 

Potrzebuje regularnych spacerów

 

Twój czarny pies argentyński potrzebuje regularnych spacerów. Rasa ta ma cienką sierść i wymaga regularnego szczotkowania, aby utrzymać ją w zdrowiu. W cieplejszych porach roku zrzuca więcej sierści niż w chłodniejszych. W chłodniejsze dni pies powinien być jednak trzymany w domu. Rasa ta ma jeden poważny problem zdrowotny: nawracającą głuchotę, która dotyka około 10% urodzonych szczeniąt. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zapobiec temu problemowi, począwszy od regularnych spacerów.

 

Potrzebuje dużo ruchu

 

Jeśli rozważasz adopcję czarnego psa argentyńskiego, powinieneś wiedzieć, że ta rasa nie jest powszechna. Chociaż te psy zazwyczaj nie pojawiają się w schroniskach dla zwierząt, możesz znaleźć jednego w swojej okolicy. Ratownicy Dogo Argentino zazwyczaj pobierają około 100 do 300 dolarów za psa, choć są droższe dla szczeniąt. Niezależnie od ceny, ważne jest, aby regularnie ćwiczyć swojego czarnego argentyńskiego.


Równie ciekawe

Dodaj komentarz