Ile je Dog argentyński
Psy

Ile je Dog argentyński

Czy zastanawiasz się, ile je Dog argentyński? Ten artykuł da Ci wyobrażenie o tym, ile Dogi argentyńskie potrzebują jedzenia.

AKC opisuje Dog Argentyński jako rasę aktywną i szczęśliwą. Żyją one od dziewięciu do piętnastu lat. Oprócz średniej ilości jedzenia, którego potrzebują każdego dnia, Dog Argentyński potrzebują również dużo ruchu. Podczas gdy wiele dużych ras psów ma krótszą żywotność, Dog argentyński jest znany ze swojej dużej muskularnej budowy i nieustraszoności.

Dog argentyński jest jednopłaszczowy z cienką sierścią ochronną i bez podszerstka. To sprawia, że ma skłonność do dość obfitego zrzucania sierści. Ponieważ sierść jest tak cienka, zrzuca się ją dość regularnie i przez cały rok. W przeciwieństwie do wielu innych ras, sierść nie jest nadmiernie długa ani szorstka, więc może łatwo pojawić się na meblach. Niemniej jednak najlepiej jest jak najszybciej sprzątnąć zrzuconą przez psa sierść.

W przeciwieństwie do wielu innych ras, Dog argentyński je różne rodzaje pożywienia. Mastify argentyńskie znane są z tego, że są entuzjastyczne i żywiołowe, ale mogą też być uparte, jeśli nie są odpowiednio wyszkolone. Są również znane z czułości, ale wymagają intensywnego szkolenia, aby stały się przyjazne. Najlepiej czują się w rodzinach, które lubią wspólne zabawy i zajęcia. Mimo że dobrze dogadują się z dziećmi, mogą być agresywne w stosunku do innych psów, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane.

Równie ciekawe

Może Cię zainteresować:  Czy Dog argentyński wymaga pozwolenia?