Jak się bawić z Dogiem argentyńskim
Psy

Jak się bawić z Dogiem argentyńskim

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem doga do swojego domu, musisz być pewien, że jesteś gotowy na jego unikalną osobowość.

Dogi argentyńskie są zadziorne i będą przekraczać swoje granice, więc upewnij się, że ustalisz je wcześnie. Należy również pamiętać, że Dog argentyński ma silny popęd do zdobyczy, więc należy uważać na jego „drapieżne spojrzenie”, gdzie zatrzymuje się, pochyla się i rozciąga szyję.

Czy Dog argentyński może rozwijać się w mieszkaniu?

Życie w mieszkaniu może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie masz na zewnątrz obszaru dla swojego Doga argentyńskiego, aby biegać. Chociaż ta rasa może dostosować się dobrze do życia w mieszkaniu, będzie potrzebował dużego podwórka do ćwiczeń i towarzyskich. Z tego powodu, możesz rozważyć podstawowe posłuszeństwo lub szkolenie sztuczek. Nawet 15 minut treningu każdego dnia może pomóc w utrzymaniu zdrowego i szczęśliwego Doga.

Najlepszym sposobem na zabawę z dogiem argentyńskim jest spędzanie razem czasu.

Psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, stymulacji umysłowej, socjalizacji i miłości. Jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego, zastanów się nad kupnem psa ratowniczego. Prawdopodobnie będzie on bardziej tolerancyjny i wyrozumiały dla innych zwierząt i ludzi. Dobry argentyński pies może żyć długo i szczęśliwie, jeśli bawisz się z nim wystarczająco dużo.

Czy Dog argentyński ma wysoki popęd do zdobyczy?

Czy pies rasy Dog argentyński jest niebezpieczny? Odpowiedź brzmi „tak”. Ten typ rasy jest psem pracującym, który może być szkolony do pracy zapachowej, zadań zwinnościowych i konkretnego celu związanego z odzyskiwaniem. Wymagają one intensywnej aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej. Dogi są wykorzystywane głównie do tropienia i polowania na dzikie zwierzęta w Argentynie. Więcej informacji na temat drapieżności tej rasy można uzyskać, czytając o szkoleniu i sprzęcie ochronnym Klubu.

Może Cię zainteresować:  Jak znaleźć dobrą hodowlę dogów argentyńskich

Ze względu na dążenie rasy do zdobyczy, szczenię Dog argentyński powinno być szkolone od najmłodszych lat.

Ćwiczenia szkoleniowe powinny zaczynać się od zabawy w przeciąganie, a w zaawansowanym szkoleniu powinny być uwzględnione konkretne cele związane z odzyskiwaniem. Używając zdalnie sterowanych zabawek, szczenięta Dog argentyński będą rozwijać swój popęd do zdobywania poprzez zabawę nimi. W ten sposób mogą ćwiczyć aportowanie i inne komendy posłuszeństwa oraz przyzwyczaić się do myśli o polowaniu.

Czy Dog argentyński jest dobrym psem rodzinnym?

Jeśli szukasz lojalnego, kochającego psa, to Dog argentyński może być właściwym wyborem dla Ciebie. Chociaż ta rasa jest opiekuńcza i przyjazna, może być nieufna wobec obcych, zwłaszcza młodych. Wczesna socjalizacja jest niezbędne do zapewnienia Dog argentyński żyje do jego reputacji. Choć jest to duży pies, może być łagodnym towarzyszem zabaw z pewnym treningu.

Dog argentyński jest rasą bardzo łatwą do wyszkolenia, zwłaszcza jeśli jest odpowiednio wyszkolony. Mają krótki czas uwagi, więc szkolenie powinno rozpocząć się w młodym wieku. Zamiast karania ich, Dog argentyński powinny być nauczane w grupach. Jeśli jest tylko jeden członek rodziny, Dog argentyński powinien być przeszkolony w stado, aby ustanowić dominację.

Równie ciekawe