Jak wygląda dorosły Dog Argentyński?

Być może zastanawiasz się, jak wygląda dorosły Dog Argentyński. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tej rasie.

Cechy fizyczne Doga Argentyńskiego są bardziej przewidywalne niż jego temperament. Należy jednak pamiętać, że temperament Dogo w dużym stopniu zależy od szkolenia, jakie otrzyma. Najlepiej jest adoptować dorosłego psa, jednak, ponieważ zachowanie dogo jest znacznie mniej podatne na negatywne cechy.

Sierść Dog Argentyński jest biała i krótka. Niektóre przykłady mogą mieć czarną łatę na nosie, obwódki oczu lub wargi. Zrzucają często, więc będą potrzebować regularnego szczotkowania, aby utrzymać sierść w zdrowiu. Należy także przycinać im paznokcie i od czasu do czasu je czyścić. Ważna jest również kąpiel, ponieważ wymagają one regularnych kąpieli. Ta rasa bardzo dużo zrzuca, więc upewnij się, że wykonujesz staranną pielęgnację!

Dog argentyński, znany również jako mastif argentyński, ma potężną, silną głowę i ciało. Ma głęboko osadzoną klatkę piersiową i grubą, muskularną szyję. Jego głowa jest masywna, a kufa wypukła ku górze, z lekkim stopem. Zęby stykają się w sposób przypominający nożyczki. Jego oczy są ciemnobrązowe lub orzechowe z czarnymi obwódkami.

Dog Argentyński to duża rasa psów. Samce ważą około 88 do 100 funtów i osiągają wysokość od 24 do 25 cali. Samice ważą od 88 do 95 funtów i osiągają wysokość od 24 do 25 cali. Zgodnie ze standardem AKC głowa doga pokryta jest ciemną łatą. Jego długie, szczupłe ciało i muskularna szyja sprawiają, że jest to doskonały wybór dla rodziny.

Równie ciekawe

Może Cię zainteresować:  Jak się bawić z Dogiem argentyńskim