Jak wytresować Doga argentyńskiego do noszenia kagańca
Psy

Jak wytresować Doga argentyńskiego do noszenia kagańca

Rasa psów argentyńskich, znana również jako mastif argentyński, jest dużym, dobrze umięśnionym psem o głębokiej klatce piersiowej i szerokiej, muskularnej szyi.

Jego głowa jest masywna, a kufa wypukła i uniesiona ku górze z ogranicznikiem, mniej więcej tak długa jak czaszka Doga. Jego zęby stykają się w zgryzie nożycowym, a ciemnobrązowe lub orzechowe oczy powinny być otoczone czarnymi obwódkami.

Rasa Dog argentyński została opracowana przez dr. Antonio Nores Martineza z Buenos Aires. Rasa ta jest blisko spokrewniona z buldogiem, pirenejczykami i wilczarzem irlandzkim. Dobrze dogadują się także z dziećmi. Rasa ta jest inteligentna, silna i łatwa w szkoleniu, ale nadal jest uległa w stosunku do ludzi. Potrzebują stałego autorytetu ze strony właścicieli, dlatego ważne jest, aby utrzymywać silne poczucie przywództwa.

Aby przyuczyć Doga do akceptowania kagańca, należy zacząć powoli.

W jednej ręce trzymaj smakołyk, a drugą ręką przytrzymaj kaganiec na pysku Doga. Po kilku minutach zdejmij go i nagródź Doga. Powtarzaj tę czynność tak często, jak to możliwe. W niektórych przypadkach konieczne może być zapięcie kagańca, a w innych po prostu jego zdjęcie. Aby przyuczyć Doga do akceptowania kagańca, używaj pozytywnych skojarzeń z tym przedmiotem.

Zasadniczo rozpocznij zakładanie kagańca na krótki okres czasu i stopniowo wydłużaj go, w miarę jak pies się do niego przyzwyczaja.

Po skutecznym przyuczeniu Doga do akceptowania kagańca możesz rozpocząć proces przyuczania go do kojarzenia go z przyjemnymi doświadczeniami.  Pamiętaj, aby wzmacniać Doga za pomocą smakołyków i pochwał, tak aby kaganiec kojarzył mu się z dobrymi rzeczami.

Może Cię zainteresować:  Ile kosztuje rasowy dog argentyński?

Równie ciekawe