Jaką wagę powinien mieć dorosły Dog argentyński?

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z animals.org.pl

Jaka jest idealna masa ciała dorosłego Doga argentyńskiego? To zależy od rasy. Należy pamiętać, że ta rasa jest psem myśliwskim, więc potrzebuje dużo ruchu, aby pozostać w dobrym zdrowiu. Lepiej nadaje się do gospodarstw domowych z dużym podwórkiem.


Aby utrzymać aktywność Doga, można zaangażować dzieci w zabawę. Najlepszym sposobem na zapewnienie mu aktywności jest przeznaczenie co najmniej 60 minut dziennie na ćwiczenia. Twój Dog lubi zabawy w przeciąganie liny, aportowanie i długie spacery, więc staraj się spędzać czas na świeżym powietrzu razem ze swoim pupilem!

 

Rozmiar

 

Dorosły dog argentyński może ważyć od 71 do 77 funtów. Dorosłe samce ważą od 88 do 99 funtów, podczas gdy samice ważą od 70 do 77 funtów. Ważne jest, aby upewnić się, że Twój Dog pozostaje w tych zakresach wielkości, aby uniknąć problemów zdrowotnych spowodowanych nadmiernym przyrostem wagi. Ten artykuł zawiera informacje o tym, jak hodować Doga argentyńskiego i jakie są genetyczne predyspozycje do nadwagi. Artykuł ten nie może zastąpić wizyty u lekarza weterynarii.

 

Wysokość

 

Jeśli myślisz o kupnie Doga argentyńskiego, ważne jest, aby znać wysokość rasy. Dog Argentyński stoi między 24 a 27 cali wysokości i waży między 85 a 100 funtów. W przeciwieństwie do tego, APBT stoi między 18 a 21 cali wysokości i waży między 35 a 65 funtów. Obie rasy są podobne z wyglądu, mają kwadratową głowę, krótkie, lśniące włosy i przyjazny, otwarty temperament. Dog Argentyński jest rasą średnioenergetyczną, a jego dzienne zapotrzebowanie na energię wynosi 60 minut ćwiczeń.

Może Cię zainteresować:  Czym charakteryzuje się dog argentyński czarny

 

Waga

 

Jaką wagę powinien mieć dorosły szczeniak doga argentyńskiego? Wzrost i waga szczeniąt dogów argentyńskich jest mniej więcej taka sama jak szczeniąt rasy cane corso. Jednak waga dorosłych psów może się znacznie różnić. Średnia waga samców i samic Dog Argentyńskis wynosi około 77-98 funtów. Chociaż wielkość tej rasy jest podobna, istnieją pewne różnice. Samice Dogo są mniejsze od samców.

 

Charakterystyka

 

Zdrowie Doga argentyńskiego jest głównym problemem. Niektóre choroby mogą dotyczyć tych psów, w tym jaskra, dysplazja stawów biodrowych i porażenie krtani. Inne mogą doświadczać alergii lub problemów skórnych. Konieczne są regularne kontrole weterynaryjne, a także regularna pielęgnacja Doga. Psy te muszą być oddawane do groomera co najmniej raz w miesiącu, a najlepiej częściej.

 

Zdrowy dog argentyński jest dobrze wychowanym, figlarnym psem, który uwielbia uwagę i czułość człowieka. Rasa ta jest duża i muskularna, o białej, krótkiej sierści. Są nieco dłuższe niż wysokie, a długość przedniej łapy jest równa mniej więcej połowie wysokości w kłębie. Głowa jest szeroka i lekko wysklepiona, a uszy są przycięte lub zwisają naturalnie blisko czaszki.


Równie ciekawe

Dodaj komentarz