Jaki charakter ma Dog argentyński?

 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Doga argentyńskiego jako zwierzęcia domowego, prawdopodobnie jesteś ciekawy, jakie cechy charakteru ma ta rasa. Ta duża, pracująca rasa jest niezwykle lojalna, kochająca i opiekuńcza. Istnieje jednak kilka cech, których ten pies nie posiada. W tym artykule dowiesz się, jakie cechy charakteru ma dog argentyński. Przeczytaj także o jego wyglądzie, aby dowiedzieć się więcej o fizycznych atrybutach doga argentyńskiego.

 

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym australianshepherd.pl

Dog argentyński jest dużą rasą pracującą

 

Dog argentyński to olbrzymia rasa pracująca pochodząca z Argentyny. Dzięki krótkiej, białej sierści i dużej, muskularnej budowie Dog ten jest wytrzymałym, wysportowanym zwierzęciem o dużym popędzie do zdobywania. Rasa ta, pierwotnie wyhodowana do polowań na dużą zwierzynę, jest niezwykle inteligentna i odważna. Potrzebuje dużej ilości ruchu, aby utrzymać stabilny temperament, a także wymaga konsekwentnego szkolenia i socjalizacji.

 

Dog argentyński jest lojalny

 

Dog argentyński został nazwany jedną z najbardziej lojalnych ras na świecie. Znana z silnego instynktu łowieckiego, rasa ta jest często wykorzystywana na ringach do walk psów. Chociaż Capitan ma wiele godnych podziwu cech, znany jest z tego, że wykazuje lojalność i jest wierny swoim właścicielom. Zginął na grobie swojego właściciela, Miguela Guzmana. Mimo śmierci pozostał wierny pamięci swojego właściciela i nie opuszcza jego boku.

 

Dog argentyński jest czuły

 

Dog argentyński to duża rasa pracująca, która powstała w Argentynie na początku XX wieku. Jej głównym przeznaczeniem był Dog myśliwski. Dziś Dog argentyński jest czułym zwierzęciem rodzinnym i naturalnym stróżem domu. Średnia długość życia psa argentyńskiego wynosi od 10 do 12 lat. Psy argentyńskie doskonale dogadują się z dziećmi. Są to bardzo inteligentne i lojalne psy.

Może Cię zainteresować:  Czy warto kupić Doga argentyńskiego?

 

Dog argentyński jest opiekuńczy

 

Typowy Dog argentyński ma instynkt, aby chronić swojego właściciela przed niebezpieczeństwem. Mogą być agresywne w stosunku do obcych, ale są też bardzo kochające i czułe. Mimo że chronią swojego właściciela, potrafią być również dość figlarne i uwielbiają dodatkową uwagę. Dog Argentinos są najlepsze dla rodzin z dziećmi, które są wystarczająco stare, aby poradzić sobie z ich wysokim poziomem energii. Jeśli planujesz adoptować psa argentyńskiego, upewnij się, że wybierasz dorosłego.

 

Dog argentyński jest tolerancyjny na upały

 

Dog argentyński ma krótką sierść, która jest łatwa w utrzymaniu. Dog wymaga tylko sporadycznego szczotkowania i kąpieli, a jego paznokcie są mocne. Ćwiczenia są wymagane codziennie, ale Dog nie tyje od nadmiaru ruchu. Dog lubi gry w aportowanie, przeciąganie liny i inne zabawy. Lubią też spacery i wędrówki po lesie. Aby Dog był zdrowy i szczęśliwy, należy codziennie zapewnić mu czas na ćwiczenia.

 

Dog argentyński jest potomkiem psa bojowego z Kordoby

 

Dog bojowy z Cordoby był bardzo agresywną rasą, która pochodzi z Cordoby w Argentynie. Dog ten rozwinął się po tym, jak zakazano używania go do wabienia niedźwiedzi. Jego wysoka tolerancja na ból i agresywny charakter sprawiły, że był chętnie wykorzystywany w walkach psów. Do jego potomków należą Bull Terrier, Mastif Hiszpański i Buldog Staroangielski. Może osiągać ponad 25 cm wysokości, a jego sierść jest przeważnie biała. W zależności od osobnika rasa ta często jest mieszanką bieli i innych kolorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Równie ciekawe

Dodaj komentarz