Cechy charakterystyczne brązowego Doga argentyńskiego

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu dekameron.pl

Cechy charakterystyczne brązowego Doga argentyńskiego są takie same jak innych ras do towarzystwa. Dogi te kochają swoich właścicieli i dobrze tolerują obcych.

Wymagają codziennych ćwiczeń i są niezwykle lojalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie. Jest to pies do towarzystwa i stanowi doskonały wybór dla osób poszukujących wiernego towarzysza. Rasa ta potrzebuje stałego właściciela i regularnych ćwiczeń.

Argentyńczyki są rasą do towarzystwa

Argentyńczyki są jedną z najbardziej popularnych ras w Stanach Zjednoczonych. Argentyńczyki są znane z krótkiej, gładkiej sierści. Zrzucają umiarkowanie, i na ogół nie ma zapachu Doga. Ważne jest, aby szczotkować sierść Doga Argentyńskiego co tydzień i kąpać go około raz w miesiącu. Oprócz szczotkowania, codzienne mycie zębów jest zalecane.

Są lojalne wobec swoich właścicieli

Lojalna natura tych ras sprawia, że są one doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Dogi te są lojalne wobec swoich właścicieli i zawsze przedkładają potrzeby rodziny nad swoje własne. Mogą być również przyjazne w stosunku do innych zwierząt domowych i współmieszkańców. Mimo że są lojalne wobec swoich właścicieli, są ostrożne w stosunku do obcych. Wynika to z ich rodowodu: Dogi te zostały wyhodowane do pracy na odległość od swoich właścicieli. Rasa ta została stworzona, aby płoszyć ofiary za pomocą instynktów. Z tego powodu są często uparte i wymagają właściciela, który jest konsekwentny i stanowczy.

Tolerują obcych

Dobrym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, jak dobrze brązowe Dogi argentyńskie tolerują obcych? Chociaż rasa ta jest uważana za Doga stróżującego, jej niski poziom przyjazności wobec obcych może sprawić, że nie będzie się nadawać na zwierzę domowe. Niektórzy eksperci ocenili przyjazność tej rasy dla obcych na 3 w skali do 5. Odpowiedź zależy od Twojego Doga, ale dobrą ogólną wskazówką jest wynik przyjazności Doga Argentyńskiego wobec obcych.

Może Cię zainteresować:  Jak się bawić z Dogiem argentyńskim

Potrzebują dużo ruchu

Doga Argentyńskiego są generalnie bardzo zdrowe. Jednakże, niektóre powszechne problemy zdrowotne mogą się u nich rozwinąć. Chociaż średnia długość życia tej rasy wynosi jedenaście do dwunastu lat, wiele psów doświadcza problemów zdrowotnych w późniejszym okresie swojego życia. Dogi te powinny być poddawane regularnej opiece weterynaryjnej, jak również regularnej comiesięcznej pielęgnacji, aby zapewnić im ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Poniżej wymieniono kilka typowych problemów zdrowotnych, które mogą dotyczyć tej rasy:

Są głuche

Niestety, jak to bywa w przypadku każdej rasy, brązowe Dogi argentyńskie są również podatne na głuchotę. W związku z tym, za wszelką cenę należy unikać głuchych szczeniąt. W celu zapewnienia, że nowy szczeniak urodzi się z idealną zdolnością słyszenia, hodowcy argentyńskich psów są zobowiązani do testowania swoich szczeniąt na głuchotę w wieku sześciu tygodni. Głuche osobniki powinny być odrzucane z hodowli.

Potrzebują silnego przywódcy

Psy tej rasy potrzebują silnego przywódcy, który potrafi kontrolować ich energię bez użycia siły. Doga Argentyńskiego jest rasą dużą, energiczną i bardzo inteligentną. Powinny mieć duże podwórko i powinny być pod opieką doświadczonego właściciela. Ta rasa potrzebuje dużo ruchu, i będzie wymagać szerokiej socjalizacji. Powinny mieć stały harmonogram ćwiczeń przez całe swoje życie. Są lojalne i uwielbiają się bawić, ale wymagają pełnoetatowego właściciela.

Równie ciekawe